Letenky

by Jana  

Na otázku, jak se dostat nejjednodušeji a nejlevněji na Nový Zéland, je jednoznačná odpověď: letecky. Popravdě řečeno, uvažovali jsme i o tom, že bychom jednu cestu "absolvovali" na lodi, ale z hlediska finančního a časového by se to rozhodně nevyplatilo, a proto jsme nakonec zvolili pouze letadlo.  Teď už jen zbývalo zvolit společnost, přes kterou letenky zakoupíme. A vzhledem k tomu, že jsme chtěli zároveň zakoupit i roční cestovní pojištění, hledali jsme společnost, která nabízí nějaké benefity... Rozhodli jsme se pro nás známou a léty prověřenou Student Agency, kde jsme k zakoupeným letenkám dostali na námi zvolené pojištění velkou slevu. Dále nás již jen zajímalo, které letecká společnost nám nabídne nejlepší cenu letenek, vhodné místo odletu (pro nás připadali v úvahu Praha, Bratislava, Vídeň a Mnichov) a zároveň atraktivní místo, kde se cestou zastavíme (z ČR totiž neexistují přímé lety na NZ). Dále přiblížím letecké společnosti a města mezipřistání, které připadají v úvahu:

Letecké společnosti, které jsme zvolili jako "vhodné" (bezpečné a solventní)  pro naši cestu:

Korean Air

Air New Zealand

Lufthansa

Cathay Pacific

Emirates

British Airways

 

Města, přes která se létá:

Soul, Londýn, Sydney, Los Angeles, San Francisco, Dubaj, Brunej, Hong Kong, Singapore, Tokio... (toto jsou pouze ty nejčastější).

 

Naším původním záměrem bylo zastavit se na obou cestách na některém z uvedených míst (chtěli jsme letět jednu cestu přes USA a druhou přes Asii), ale jediný kdo takový let umožňuje (jako zpáteční letenku) je British Airways, ale jejich letenky jsme si nemohli dovolit... uvažovali jsme i o jednosměrných letenkách, ale i ty byly pro nás finančně nedostupné. Poté jsme tedy zvolili cestu přes L.A., ale opět když jsme se dozvěděli cenu, resp. cenu s delší zastávkou v USA, tak jsme tuto variantu zavrhli. Dále jsme měli vybraný Singapore, ale jakmile jsme přišli do Student Agency byly nám nabídnuty letenky přes Tokio (v cenové relaci, která byla pro nás ještě přijatelná), a to jsme již neváhali:) Naší zastávkou na cestě na NZ bude tedy Tokio, kde strávíme 5 dní na cestě tam a asi 11 hodin při cestě zpátky. Letíme z Mnichova do Tokia se společností Lufthansa a z Tokia do Aucklandu se společností Air New Zealand. Oba lety by měli trvat přibližně 11 hodin. Už se moc těšíme:)

No feedback yet