Jižní Tokio

by Jana  

 

Čtvrť s názvem Roppongi je prý známá mezi cizinci pro svůj noční život a pro bary, kde jsou cizinci vždy vítáni. Dnes je také známá pro dva nové koplexy budov - Roppongi Hills a Tokio Midtown. Jinak je to moderní čtvrť s obchody, restauracemi a parky. Roppongi Hills je v podstatě nákupní centrum s muzeem, kinem, hotelem,kancelářskými prostory, uprostřed s parčíkem a rybníčkem. Bylo otevřeno v roce 2003 a stalo se symbolem japonského IT:) (sídlí zde prestižní japonské IT společnosti).

Tokio Midtown je obdoba Roppongi Hills postavena o čtyi roky později. Jeho součástí je i Midtown Tower, která je se svými 248 metry nejvyšší budovou Tokia. Zahrada Midtown se nachází za komplexem a je to ideální místo pro obědové pauzy, procházky či posezení:) My zde na závěr naší návštěvy Tokia narazili na Mnichovské slavnosti. Krásná to ironie osudu:)

 

Jako symbol vzestupu japonské ekonomiky byla v roce 1958 postavena Tokio Tower - o 13 metrů vyšší (333 m) kopie Eiffelovy věžě. Je to hodně komerční záležitost (několik pater s jídlem, zábavním parkem, obchůdkama se suvenýry..) a také docela drahá záležitost (my si koupili vstupenku je do jednoho patra věže), ale určitě stojí za shlédnutí. Na "ochozu" věže mne fascinoval mini oltář...oni se snad modlí ůplně všude (spoustu mini oltářů můžete běžně potkat na terasách domů). Další zajímavostí jsou prosklené místa skrz ně vydíte přímo dolů - příšerná podívaná. Jinak se jedná o klasickou rozhlednu s kavárnou a restaurací a překrásnýmr rozhledem na Tokio:)

 

Z Tokio Tower jsme měli nádherný výhled na rozsáhlý chrám nedaleko věžě, a take netuše, že se jedná o slavný Zojoji temple jsme se k němu rovnou vydali (cestou jsme politovali klub malých forbalistů,kteří jako rozvičku museli obíhat řadu bloků...není to sranda mít hřiště uprostřed města a přebíhat silnice). Chrám Zojoji byl postaven již v roce 1393, ale na současném místě se nachází až od roku 1598. Jedná se o budhistický chrám, mauzoleum rodiny Tokugawa, jehož navštěvují američtí prezidenti a dva z nich zde zasadili stromy. Samotný chrám i jeho součásti jsou doslova nabyty energií, je to opravdu velmi zvláštní, ale velmi působivé místo, kde člověk neví zda se má radovat či být smutný...

 

No feedback yet