Západní Tokio

by Jana  

 

Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít čtvrť mrakodrapů - Shinjuku. Jestli si pamatujete film Četník v New Yorku, tak je to přesně tak. Mašírujete si to mezi mrakodrapy, hlavy zakloněné a nevycházíte z úžasu:) Metropolitan Government office, neboli "pražský magistrát" je dvojmrakodrap, v jehož obou částech je ve 45.patře vyhlídka pro veřejnost, spolu s restaurací, obchůdku se suvenýry a hračkami. I zde můžeme vidět skvělou japonskou organizovanost, kdy jeden "vítač" vám prohlédne zavazadlo (asi kvůli bombám), další vás nahání do výtahu, jiný vás po příjezdu rychlovýtahem na vyhlídku uvítá a poslední vás nahání zpátky do výtahu. Při procházce mezi mrakodrapy jsme sě rozhodli, že se zajdeme podívat na Time Square, kde podle průvodce měli být šikovné blbůstky ("gadges"). Jaké bylo naše přkvapení, když jsme místo na náměstí dorazili k mnohapatrovému obchodnímu domu, v němž bylo několik pater věnováno kutilům a zahrádkářům:)). Hned po výstupu z metra ve stanici Shinjuku (mimochodem je zároveň i nejfrekventovanější železniční stanicí) se před vámi rozprostře red light district, dnes nákupní zóna,především s elektronikou, oblečením a spoustou restaurací.

 

Čtvrť Shibuya je známá pro své neonové reklamy a obří obrazovky, na kterých se jednotlivé reklamy přeřvávají. Chaoz lidí, mrakodrapy, obchody, reklamy a zase reklamy, postupně přechází do čtvrtě Harajuku - centra puberťáků (fascinovalo mě, že opravdu na každém rohu můžete potkat hernu nejen s automaty, ale převážně s takovými těmi přístroji, do nichž hodíte peníze a pak lovíte plyšáka - tímto se baví tokijská mládež).¨Při příchodu do parku Yoyogi Koen, pravděpodobně nejrozsáhlejšímu a nejoblíbenějšímu parku v Tokiu, narazíte na olympijský stadion Yoyogi, který byl postaven pro olympijské hry roku 1964. Místo dnešního Yoyogi parku stávala tehdy olympijská vesnička. My zde narazili pouze na vietnamský festival, kde Vietnamci Japoncům předváděli své národní pokrmy:) V Yoyogi parku najdete vše, louky, les, rybník s vodotryskem, proto je mezi obyvateli Tokia tolik oblíben. Nejčastěji jej využívají pro jogging, pikniky a venkovní hry typu petangue:) Konají se zde i menší závody, jako v době naší návštěvy, běh slepých. V Yoyogi parku jsme mimochodem narazili v Tokiu na jediné Čechy, jejich povzdech nad tím, že by si dali jedno orosené pivo, se nesl hodně daleko (tvrdili, že japonské pivo se nedá pít, já jedno ochutnala a nezdálo se mi špatné, ale já  nejsem pivař:)

 

Hned vedle Yoyogi parku se lesem vine cesta ke chrámu Meiji. Meiji Shrine je věnován vládci Meiji, který byl prvním vládcem moderního Japonska (vládl od 1868). Nádherný slunný chrám, který je nejoblíbenějším a nejhonosnějším místem pro pořádání tradičních japonských svateb. Je to zároveň vhodné místo pro odpočinek, rozjímání či nákupu "modlitbiček" (také jsme si jednu společnou koupili:).

 

Muzeum mečů - krásné muzeum věnované katanám od 12. do 19. století, metodě kování mečů, jejich různým tvarům, samurajskému oblečení. Vystaven je i originál meče nejvyznamějšího šermíře v japonské historii.

 

No feedback yet