Archives for: "December 2010"

Tongariro Crossing

by Jana  

  Prý nejkrásnější jednodenní výlet na světě - Tongariro Crossing se nachází v oblasti Severního ostrova zvané Centrální plošina. Do této oblasti kromě národního parku Tongariro patří krásné jezero Taupo a jeho okolí. Jezero… more »

Mt. Taranaki

by Jana  

  Jedna z nejslavnější a zároveň nejpůsobivějších sopek Nového Zélandu Mt. Taranaki se nachází v národním parku Egmont National Park, což je asi jen půl hodinka jízdy z města New Plymouth. Pokud ovšem přijíždíte od… more »

Hobitín

by Rob  

    Nejdříve o Hobitech. Hobiti jsou takový malý národ žijící v Kraji. Nikoho si nevšímají a nikdo si nevšímá jich... Až na to, že z Hobitína je velká atrakce. Prohlídku jsme začali v městečku Matamata, které leží na půli cesty… more »

Walk - Pinnacles Hut

by Rob  

  Tak konečně! Důvod proč jsem přijel na Nový Zéland. Walky! Chodit po horách a chodit a chodit... Po třech dnech v On the beach backpackers jsme se rozhodli, že půjdeme vícedenní walk. Do návštěvnického centra… more »

Poloostrov Coromandel

by Jana  

  Poloostrov Coromandel je díky krásným plážím a pobřežním scenériím a walky proloženými horami oblíbeným dovolenkovým místem Kiwáků, avšak jeho obrovskou nevýhodou pro campery je přísný zákaz nočního přespávání v autě (až… more »

1