Tak tu asi zůstanem...

by Rob  

No co tak koukáte? Na Zélandu je krásně a taková pohoda, až se nám domů vůbec nechce. Ale jestli chcete znát všechny důvody našeho rozhodnutí, tak můžete číst dál...

 

Když jsme odlétali na Zéland, tak jsme oba chtěli více méně poznat svět. Poznat místa, kde bychom třeba mohli strávit pár let, přivydělat si nějaké peníze a oprostit se od, upřímě řečeno dost špatného, čekého právního a daňového systému. Dost nás poslední roky štvalo, že i kdybychom byli bůh ví jak skvělí v tom co děláme, tak stejně platíme půlku výdělku na daních státu, který nám v našem důchodovém věku řekne, že z toho uvidíme prd. Já vždy s oblibou říkával, že z mých daní žije jedna početná cikánská rodina... Takže jeden důvod byl ryze finanční. V ČR prací nezbohatnete, a tou poctivou už vůbec ne.

 

Po příjezdu na Zéland jsme taky poznali, že spousta věcí prostě jde dělat jinak, líp, s úsměvem, když lidé chcou. Na poště se tu na vás usmívají a děkují že jste s nimi trávili čas, úřady jsou tu kompletně v e-podobě, takže vy nemusíte nic, jen napíšete co asi chcete a do druhého dne vám kurýr donese výsledek. Na ulicích se na vás lidi usmívají, zdraví a rádi pomohou pokud to potřebujete a nebo si jen tak popovídají když máte náladu. Prostě jsou tu lidi hodnější a vstřícnější. Nemusíte se bát nějakých postranních úmyslů či podrazu. Ale kiwáci nejsou v žádném případě příliš naivní a jsou si vědomi svých zodpovědností. Ví co mají dělat, jak se k tomu postavit a třicetikorunové poplatky u lékaře neřeší u piva za 30kč... Prostě je tu každý zodpovědný za sebe a své okolí, a taky to tu tak vypadá. Nádherné města, parky, hřiště, žádné grafity, odpadky se neváli po zemi, žádní feťáci ani bezďáci... No docela jim závidíme.

 

Prostě je tu všechno jednodužší. Např práci i bydlení dokážete sehnat během něklika hodin...

 

A když si ktomu všemu přičtete fakt, že přes Tokio to asi nepůjde, dostanete jednoduchý výsledek.

 

Nebojte, my se vrátíme, jen nevíme kdy...

1 comment

Comment from: Martina
Martina

Nééé vraťte se nám!!! Už se nám stýská. A vašim postýlkám u mě jistě také ;)
A ať Vám nemusím pořád závidět ;-))
Máte to tam moc hezké ;-)) a hezky píšete a fotíte. Jste šikovní!
PS: Robe už si pro Tebe předzásobuji bar ;) Čistou voděnkou… ;)

05/04/11 @ 21:41