Category: "Města a místa"

Fiordland

by Jana  

Nejnavštěvovanější a nepochybně nejatraktivnější částí Nového Zélandu je Fiordland. Ačkoli patří k místům, kde spíše prší než svítí slunce (180 deštivých dní v roce, 650 cm srážek), turistům to nevadí a od… more »

West Coast

by Jana  

Drsná krajina pobřeží kolem Tasmanova moře, která se vyznačuje prudkými dešti, sněhem a ledem, je oddělena od zbytku ostrova Jižními Alpami. Ačkoli region  dešťů patří mezi nejřídčeji osídlená místa… more »

Marlborough

by Jana  

Vstupní bránou Jižní ostrova je všemi vinaři oblíbený nejvíce prosluněný novozélandský region Marlborough (cca 2 400 hodin slunečního svitu ročně). Právě díky velkému množství slunečního svitu se zde vínu skvěle… more »

Wellington

by Jana  

  Ať si kdo chce co chce říká o kráse, velikosti, přístupnosti či významnosti Aucklandu, jako hlavní město nevypadá ani nepůsobí. Za to Wellington vlastnostmi hlavního města přímo oplývá, a to navzodory tomu, že… more »

Rotorua

by Jana  

  Oblast kolem Rotoruy zhmotńuje představy většiny lidí o Novém Zélandu na jednom místě - maorská kultura (především válečný tanec haka), gejzíry, bahenní jezírka... Samotné město Rotorua je položeno hned vedle… more »

1 3