Category: "Rady a zkušenosti"

Počasí na Novém Zélandu aneb kdo chce zabít rosničku

by Jana  

Ač se vám může tento postík zdát zbytečný, není všechno to, co se píše v průvodcích pravda. Pravda je, že Zéland leží převážně v mírném pásu, s výjimkou Northlandu, který někteří řadí do subtropů. Mírný… more »

Turistika na Novém Zélandu

by Jana  

  Říká se, že Nový Zéland je rájem pro turisty, no říká se to. My bychom tento slogan trošku pozměnili...na Zélandu ví, jak oškubat turisty...ale to už jsme zase někde jinde. Pravdou je, že turistika na Zélandu opravdu hodně… more »

Internet na NZ aneb zatracené limity

by Rob  

  Nový Zéland je vyspělá země. Naprosto elektrifikovaná, zasíťovaná a veškerá vláda, ministerstva a i blbé pošty v horní dolní jsou přes internet napojené a komunikují... No jo no. Ale tím tato vyspělost končí. Když jsme… more »

Auto na Novém Zélandu

by Rob  

  Když jedete cestovat po tak velké zemi, jakou je Nový Zéland, musíte počítat s nějakým způsobem přepravy méně vysilujícím než chůze. Někteří cestují autobusy mezi jednotlivými městy, jiní stopují (vyplatí… more »

Nový Zéland a život cestovatele aneb peníze vždy na prvním místě

by Jana  

  Jak jste jistě pochopili z názvu, tento postík by se měl zabývat cenami na Novém Zélandu. Nechceme tady vypisovat x stránek, kde bude kolik přesně co stojí, jak to dělají ostatní kolegové blogeři, protože ceny se… more »

1