Category: "Uncategorized"

Postřehy z cest

by Jana  

  Japonsko na mne opravdu udělalo obrovský dojem. Je to země plná ůžasných milých, přátelských a ochotných lidí, kteří si váží turistů a snaží se jim představit svou kulturu v co nejlepším světle (když jsme na… more »

Severní Tokio

by Jana  

  Čtvrť, kterou jsme si vybrali pro bydlení v Tokiu - Asakusa - jsme si nevybrali jen z důvoudu dobré dostupnosti jak do centra tak na letiště, ale také pro její památky a ostatní místa k vidění... Již první večer, kdy jsme… more »

Jižní Tokio

by Jana  

  Čtvrť s názvem Roppongi je prý známá mezi cizinci pro svůj noční život a pro bary, kde jsou cizinci vždy vítáni. Dnes je také známá pro dva nové koplexy budov - Roppongi Hills a Tokio Midtown. Jinak je to moderní čtvrť s… more »

Západní Tokio

by Jana  

  Samozřejmě jsme si nemohli nechat ujít čtvrť mrakodrapů - Shinjuku. Jestli si pamatujete film Četník v New Yorku, tak je to přesně tak. Mašírujete si to mezi mrakodrapy, hlavy zakloněné a nevycházíte z… more »

Centrální Tokio

by Jana  

  Vzhledem k tomu, že Tokio je opravdu rozsáhlé město (např. letiště je vzdáleno od širšího centra cca 100 km), nebylo v našich silách ani časových možnostech stihnout vše, ale vybrali ( a;) ) jsme pro nás místa… more »

1