Category: "Hory a walky"

Steward Island

by Rob  

  Když dorazíte na Novém Zélandu na samotný Jih a konec transzélandké magistrály A1, může se zdát že dál již cesta nevede. Vidíte jen moře a máte pocit, že stojíte na konci světa. more »

Fiordland

by Jana  

Nejnavštěvovanější a nepochybně nejatraktivnější částí Nového Zélandu je Fiordland. Ačkoli patří k místům, kde spíše prší než svítí slunce (180 deštivých dní v roce, 650 cm srážek), turistům to nevadí a od… more »

West Coast

by Jana  

Drsná krajina pobřeží kolem Tasmanova moře, která se vyznačuje prudkými dešti, sněhem a ledem, je oddělena od zbytku ostrova Jižními Alpami. Ačkoli region  dešťů patří mezi nejřídčeji osídlená místa… more »

Marlborough

by Jana  

Vstupní bránou Jižní ostrova je všemi vinaři oblíbený nejvíce prosluněný novozélandský region Marlborough (cca 2 400 hodin slunečního svitu ročně). Právě díky velkému množství slunečního svitu se zde vínu skvěle… more »

Great walk Whanganui Journey

by Rob  

  Když už člověk letí takovou dálku na Nový Zéland, tak se snaží ze své návštěvy vydolovat maximum. Tak jsme i my, chtiví zážitků, podlehli volání řeky. Velké, slavné, divoké řeky Whanganui. Fotky z Whanganui Journey more »

1 3