Nový Zéland

by Rob  

... aneb Aotearoa - Země dlouhého bílého oblaku, jak v Maorštině zní originální název země, je velký asi 268 000 km2 a žije zde cca 4 miliony obyvatel, z nichž více jak polovina žije ve 4 největších městech (Auckland, Wellington, Christchurch a Hamilton). Země proslavená Pánem Prstenů láká turisty zejména na dokonale panenskou a rozmanitou přírodu. Read more »

Steward Island

by Rob  

 

Když dorazíte na Novém Zélandu na samotný Jih a konec transzélandké magistrály A1, může se zdát že dál již cesta nevede. Vidíte jen moře a máte pocit, že stojíte na konci světa.

Full story »

Fiordland

by Jana  

Nejnavštěvovanější a nepochybně nejatraktivnější částí Nového Zélandu je Fiordland. Ačkoli patří k místům, kde spíše prší než svítí slunce (180 deštivých dní v roce, 650 cm srážek), turistům to nevadí a od jara do podzimu jich sem proudí nekonečné davy. Není taky divu, krajinu Fiordlandu kdysi vymodelovaly ledovce a za deště můžete pozorovat desítky vodopádů řítísích se ze strmých skal. Od východu pak můžeme pozorovat, jak se krajina fjordů pozvolna mění přes skalní štíty, husté neprostupné lesy na ledovcová jezera a na západě rozlehlé pastviny ovčích farem. Tím, co ovšem všechny turisty láká a co přitahuje turisty bez ohledu na věk, rasu či vyznání, je přeslavný fjord Milford Sound.

Full story »

Tak tu asi zůstanem...

by Rob  

No co tak koukáte? Na Zélandu je krásně a taková pohoda, až se nám domů vůbec nechce. Ale jestli chcete znát všechny důvody našeho rozhodnutí, tak můžete číst dál...

Full story »

Jak jsem začal pít...

by Rob  

 

No jó. Vy co mě znáte delší dobu víte, že jsem (jak to říci kulantně) abstinent. S oblibou říkávám, že jsem "od šestnácti nepil alkohol", a až na jednu vyjímku, kdy mi byla podstčena sklenka vodky místo čiré vody, to bylo pravdou. Bylo...

Full story »

West Coast

by Jana  

Drsná krajina pobřeží kolem Tasmanova moře, která se vyznačuje prudkými dešti, sněhem a ledem, je oddělena od zbytku ostrova Jižními Alpami. Ačkoli region  dešťů patří mezi nejřídčeji osídlená místa Nového Zélandu, po příjezdu sem si budete připadat hůř než na Karlově mostě. Ano, především oblast kolem ledovců láká k návštěvě každý rok velké množství turistů a v hlavní sezoně musíte počítat s nedostatkem ubytovacích kapacit v této oblasti i s hlavou na hlavě na trecích kolem ledovců.

Full story »

1 3 4 5 6 7