Vítejte :-)

by  

Ahoj, tak jste se doklikali na soukromé stránky Jany a Roba, které věnují své společné dobrodružné výpravě na Nový Zéland:) Stránky jsou určeny pro naše příznivce a kamarády, kteří jsou zvědaví jak se nám daří a jak se zde "protloukáme", ale také všem, kteří se zajímají o Nový Zéland a chtějí třeba podniknout podobnou výpravu... dozvíte se zde nejen naše postřehy a zážitky, ale také to, co naší výpravě předcházelo. Read more »

Nové fotky

by  

Po delší odmlce jsme nahráli pár fotek z našich líbánek na Madeiře ;) Mrkněte na fotoblog jak to vypadá v zemi věčného jara.

Taky jsou tam další fotky ze svatby, určitě se Vám budou líbit...

Tak jsme zpět

by  

Tak jsme se vrátili. Sice už před nějakou dobou, ale to víte, zařizování bytu, práce, školy... bere to čas a psaní blogu šlo trochu stranou. Ale nezoufejte, právě jsme aktualizovali fotky ve Fotoblogu a sem tam mrkněte na blog o Novém Zélandu protože tam toho ještě hodně chybí!

 

Cestování ZDAR! Bylo krásně...

Řidičák

by Jana  

Chcete-li na Novém Zélandu řídit auto, z autopůjčovny, či jako my máte v plánu si nějaké auto koupit, nezapomeňte si s sebou zabalit český řidičský průkaz. A vzhledem k tomu, že Nový Zéland není součástí EU (zatím?!;-) nezapomeňte na povinnost vyřídit si mezinárodní řidičský průkaz.

Full story »

Jak jsme se odstěhovávali

by Jana  

Jednou větou: "Byla to síla":) Když jsme asi v půlce června koupili letenky, nastal problém, kam s veškerým naším majetkem, který jsme během 6 let v Praze nashromáždili...člověk si říká, že toho zase tolik mít nemůže, ale opak je pravdou. Dokud jsme byli na kolejích, tak  vzhledem k nedostatečnému skladovacímu prostoru, jsme byli nuceni oblečení odvážet a přivážet podle ročního období a množství ostatních věcí udržovat alespoň v takovém stavu, aby se tam vešly... když jsme se však před 2 lety přestěhovali společně do podnájmu, množsví věcí, dárků, oblečení a různých serepetiček do domácnosti začalo geometrickou řadou přibývat..

Full story »

Lov baťohů!!!

by Jana  

Jakmile jsme se definitivně rozhodli podniknout novozélandskou výpravu, začala jsem uvažovat o výměně batohu (velké krosny). Ne, že by mi můj zasloužilý baťůžek přestal úplně vyhovovat, ale vzhledem k tomu, že jeho zádový systém není dokonalý (resp. Rob ho zkritizoval takovým způsobem, že podle něj bych ho, chudáčka, již nikdy neměla dát na záda:)) a na mou postavu stavěný (jedná se o 80 l +10 l baťoh stavěný na velká chlapská záda) a také se mi zdá sám o sobě hodně těžký... tak jsem se rozhodla zakoupit nový, určený speciálně pro ženy...

Full story »

1 3