Cook Islands

by  

Cookovy ostrovy se nachází v Tichém oceánu východně od Království Tonga a Samoi a západně od Tahiti a ostrovů Francouzské Polynésie. Jsou složeny z 15 ostrovů o celkové rozloze 240 km2 (ostrovy jsou rozptýleny na 2 milionech km2 Tichého oceánu) a obývá je celkově 19 000 lidí.  Read more >>

Dojmy

by Jana  

Vždycky jsem se chtěla podívat to tropického ráje. Nikdy mě však nenapadlo, že je to tak jednoduché... pravda, z Evropy je to sice trošičku z ruky, ale z Nového Zélandu coby kamenem dohodil. Nacházíte-li se proto na tomto konci světa, neváhejte a do některého z tropických rájů se rozhodně vydejte.  Stojí to za to!

Full story »

Lagoon cruise

by Jana  

Jelikož jsme lidé zvídaví a plavání a šnorchlování máme, teď už oba ;-) v krvi, nemohli jsme si nechat ujít příležitost a vypravit se na nejlepší šnorchlovací místo na Rarotoze, místo, které je vyhlášené barevnými rybkami všech velikostí i tvarů, obrovskými mušlemi a želvami hrajícími si v laguně, místo, na které Vás přivezou v jednoduchých loďkách opálení, vtipní domorodci - Muri Lagoon.

Full story »

Jak jsme si pronajali skútr

by Jana  

Ačkoli by se dalo očekávat, že na tak malém ostrově bude nejoblíbenější dopravou chůze, není tomu tak. I zde si lidé chtějí čas do práce, z práce, na nákupy či za zábavou zkrátit a protože na ostrově mají pouze dvě silnice (myšleno kolem ostrova) a vzdálenosti jsou opravdu mezi jednotlivými rezorty krátké, vlastní téměř každý, včetně odrostlejších dětí, skútr. I my jsme se nechali zlákat a rozhodli jsme se ostrov prozkoumat s pomocí tohoto dopravního prostředku.

Full story »

Lidé a kultura

by Jana  

Krása a kouzlo Cookových ostrovů jde ruku v ruce se vstřícnou a přátelskou povahou jeho obyvatel, kterou jako první zažijete hned při výstupu z letiště - Kia Orana - Vítejte na Cookových ostrovech. Hned zde vás uvítá živá hudba a několik místních vás  potěší studenou vodou (přiletěli jsme v noci a hned po otevření dveří u letadla jsme byli splaveni potem. I v noci je zde kolem 26C a vlhké dusno) a kolem krku vám pověsí krásné voňavé čerstvé květy.

Full story »

Avarua

by Jana  

Jako všichni návštevníci ostrovů, i my jsme byli zvědaví na hlavní město... jaké asi bude? Moc lidí, aut a staveb? Či jen jedna hlavní ulice a nic, jak jsme zvyklí ze Zélandu? Ani jedno, ani druhé.

Full story »

1